Mixmaster AG tavā datorā, iphone un nokia grabažā

Mixmaster AG ir viens no retajiem Latvijā, kurš tiešām ir diskžokejs tieši šī vārda nozīmē – viņš spēlē ar platēm, nevis no retinas ekrāna makbūka spaida podziņas atskaņošanas sarakstā sarindojot jaunākos kluba pusfabrikātus.

Man bija tas gods sastapt un uzdrošinājos pārmīt kādu vārdu AG, kad viņš viesojās omas briljantā, un es jautāju, kur nedēļas laikā iespējams viņu sastapt.

AG atbild, ka izejot no mājas jāpadomā, jāsajūt kurā virzienā pūš vējš, tur jādodas, un gan jau izdosies tikties.

Svētdienas vakaros šis vējš pastāvīgi pūš Rīga Radio viļņu virzienā, 94.5 FM @ 19:00 AG spēlē Fankadrōmu. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, ir iespējams klausīties arī ierakstu @ http://www.rigaradio.lv/tag/fankadroms/ .

Rīga Radio programmētāji nav mīkstie, un strīms iet uz rtmp protokola, kas ir nedaudz ķēpīgāka padarīšana, ja ir vēlme šo strīmu saglabāt.

Bet kā izrādās, Rīga Radio nav mīkstie otrreiz, un tomēr piedāvā vienkāršu iespēju tikt pie labas mūzikas vietās, kur arī nav pieejams internets.

Ja apskatam lapas source (uz firefox right-klikojam jebkurā brīvā vietā, un view page source), tad varam redzēt sekojošu ainu:

Kas mums interesē ir šis:

Un mums pavisam interesē šis (116 rindiņa):

http://r.rigaradio.lv:443/media/7c2d6a923923f98db02e061a15397753.m4a

Kopējam šo saiti, veram vaļā jaunu tabu, paste šo adresi addressbārā, un tad atkarībā no interneta skatīšanas rīka, vai nu piedāvās saglabāt failu, vai sāks atskaņot. Man ir firefox, un man atskaņo, tad es spiežu labo klik jebkurā brīvā vietā, un „save page as…” Piedāvās saglabāt, kā mp3, varam tam piekrist, un pēc tam nodzēst *.mp3 paplašinājumu, vai uzreiz glabājam, kā *.m4a, jo audio ir AAC formātā. Pie reizes iesaku pārsaukt burtiņu un ciparu virkni par attiecīgo šovu un tā numuru, lai nepazūd, namīn.

Par to, kā tikt no m4a uz mp3, citreiz.

P.S. Rakstīt teksta postus @ tumblr zīž :(